Adaptacja dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2022/23 w dniach: 27 i 28 czerwca w godzinach: 15°° - 16°°, zabawy w salach oraz 29 czerwca: 15°°-16°°, zabawy w ogrodzie. Zapraszamy.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Cudze chwalicie swego nie znacie

Program autorstwa Pani Joanny Sawickiej "Cudze chwalicie swego nie znacie" skierowany jest do grupy dzieci 4 - 5 letnich, uczęszczających do Przedszkola Miejskiego Nr 1 "Morskie Skarby" w Międzyzdrojach. 

 

Zadania edukacyjne i wychowawcze wynikające z programu będą realizowane przez nauczyciela grupy, rodziców oraz osoby wspierające działania przedszkola, tj. pracowników Wolińskiego Parku Narodowego. 

 

Cele i treści programu są dostosowane do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci oraz zgodne i zintegrowane z treściami Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego. 

 

Głównym celem programu jest poznanie środowiska przyrodniczego oraz podstawowych zasad ochrony środowiska naturalnego Wolińskiego Parku Narodowego.

 

W toku realizacji treści programowych dzieci poznają położenie geograficzne WPN, zapoznają się z różnorodnością gatunków fauny i flory WPN. Program rozwija zainteresowania przyrodnicze uczestników, zachęca do uważnej obserwacji otoczenia naturalnego, rozbudza ciekawość świata przyrody.

 

Przedszkolaki uczestniczące w działaniach na rzecz programu, poznają rośliny i zwierzęta chronione WPN. Uczą się podstawowych zasad ochrony przyrody. Program kształtuje wśród wychowanków opiekuńczą postawę wobec świata roślin i zwierząt. Uwrażliwia na krzywdę istot żywych, promuje wartości proekologiczne w życiu przedszkolaków.

Data dodania: 2018-10-16 15:08:13
Data edycji: 2021-03-05 14:08:49
Ilość wyświetleń: 114

Morskie Skarby

Przedszkole
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej