Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Cudze chwalicie swego nie znacie

Program autorstwa Pani Joanny Sawickiej "Cudze chwalicie swego nie znacie" skierowany jest do grupy dzieci 4 - 5 letnich, uczęszczających do Przedszkola Miejskiego Nr 1 "Morskie Skarby" w Międzyzdrojach. 

 

Zadania edukacyjne i wychowawcze wynikające z programu będą realizowane przez nauczyciela grupy, rodziców oraz osoby wspierające działania przedszkola, tj. pracowników Wolińskiego Parku Narodowego. 

 

Cele i treści programu są dostosowane do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci oraz zgodne i zintegrowane z treściami Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego. 

 

Głównym celem programu jest poznanie środowiska przyrodniczego oraz podstawowych zasad ochrony środowiska naturalnego Wolińskiego Parku Narodowego.

 

W toku realizacji treści programowych dzieci poznają położenie geograficzne WPN, zapoznają się z różnorodnością gatunków fauny i flory WPN. Program rozwija zainteresowania przyrodnicze uczestników, zachęca do uważnej obserwacji otoczenia naturalnego, rozbudza ciekawość świata przyrody.

 

Przedszkolaki uczestniczące w działaniach na rzecz programu, poznają rośliny i zwierzęta chronione WPN. Uczą się podstawowych zasad ochrony przyrody. Program kształtuje wśród wychowanków opiekuńczą postawę wobec świata roślin i zwierząt. Uwrażliwia na krzywdę istot żywych, promuje wartości proekologiczne w życiu przedszkolaków.

Data dodania: 2018-10-16 15:08:13
Data edycji: 2021-03-05 14:08:49
Ilość wyświetleń: 245

Morskie Skarby

Przedszkole
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej